По титулата на Вимблдон, лудо славје на шампионот по кој ништо не се сеќава

Не се случува секој ден да освоите осма титула на Вимблдон, а тоа му успеа на неверојатниот Роџер Федерер, кој во неделата славеше во финалето против Чилиќ. Швајцарецот рутински го победи хрватскиот тенисер и ја најави 19 титули, а сега е на само титула и јубилејната бројка од 20 во Грен слем категоријата. Но големиот Федекс, потенцираше дека имал бурна ноќ по славјето во финалето. „Главата се ...

⇐ DailyСпорт Клуб ⇒