Тешки противници за Ѓорческа

Најдобро рангираната македонска тенисерка Лина Ѓорческа ги доби противниците во квалификациите за првиот грен слем во сезоната Австралија Опен. Ѓорческа немаше среќа во денешната жрепка со оглед на квалитетот на противничките кои ги доби. Квалификациите за неа стартуваат со тенисерката од Соединетите Американски Држави, Сашиа Викери која е рангирана на 135-тата позиција на ВТА листата. ...

⇐ DailyАлфа ТВ ⇒