Тешка повреда на коленото: Ибрахимовиќ ја заврши сезоната!?

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед Златан Ибрахимовиќ поради тешка повреда која ја доживеа во Лига Европа ќе го пропушти останатиот дел од сезоната, пишува „Скај“. Настрада коленото на шведскиот интернационалец во 90. минута на реванш четвртфиналниот натпревар вчера против белгискиот Андерлехт кој беше елиминиран дури после продолженијата (2:1). Ибра на „Олд Трафорд“ дојде од редовите на ПСЖ и ...

⇐ DailyСпорт 365 ⇒