Тери го напушта Челси, но останува во Премиер лигата?

Челси во последното коло игра на домашен терен против Сандерленд и тоа ќе биде последниот натпревар за Тери во дресот на лондонскиот клуб. Познато е дека по крајот на оваа сезона Џон Тери ќе ја напушти екипата на Челси, но се уште не се знае дали ќе ја заврши својата кариера или ќе продолжи да игра барем уште една сезона. Како што пренесуваат англиските медиуми, постои голема шанса и идната ...

⇐ DailyТочка ⇒