Талески: Ова е трет обид да настапам на големо натпреварување, возбудата е голема

Филип Талески е ракометарот од кого можеби многу се очекува во националниот состав, занејќи дека станува збор за за талентиран играч од светски рамки. 20-годишниот лев бек кој неодамна го официјализираше својот трансфер од Металург во Рајн Некар Левен, е еден од предводниците на новата генерација и освежувањето во сениорскиот состав. Талески настапи на олимписките квалификации во април минатата ...

⇐ DailyРепублика ⇒