Суперлига: Еурофарм Работник во вториот дел го скрши отпорот на Вардар Јуниор

Во рамките од 17. коло во машката ракометна македонска Суперлига… Денеска составот на Еурофарм Работник како гостин со 23:31 беше подобар од Вардар Јуниор. На табелата Еурофарм Работник после 12. триумф сезонава е на третата позиција со 37 бодови, а Вардар Јуниор по 11. пораз е претпоследен со 14. Во СРЦ „Кале“ – Скопје за „црвено-црните“ најефикасен беше Мартин Поповски со седум постигнати ...

⇐ DailyСпорт 365 ⇒