Стеф тргни се од патот: Брутално забивање на Џонсон преку Кари со звукот на сирената (Видео)

Претходната ноќ во НБА лигата се одиграа девет натпревари на кои домашните состави беа далеку поуспешни со шест победи, но на гостите им припадна потегот на денот. Автор на истиот беше искусниот Џејмс Џонсон од Мајами Хит кој го стави на постер плејмејкерот на Голден Стејт Вориорс, Стеф Кари и тоа пред самиот крај на првата четвртина. Џонсон ја собра топката од својата половина се прошета низ ...

⇐ DailyДерби ⇒