Стартува СП во ракомет

РАКОМЕТ Денеска во Париз почнува СП во ракомет.Титулата ја брани домаќинот Франција.Македонија е дел од Б групата и првиот меч ќе го има утре против Тунис. Со натпреварот Франција-Бразил вечерва во Париз се крева завесата на 25 СП во машки ракомет.Турнирот ќе се одвива до 29 јануари.Домаќинот кој ја брани светската круна од Катар е во кругот на најголемите фавороти.Покрај Бразил,противници на ...

⇐ DailyТелма ⇒