СП: А селекцијата ја започна мисијата Лихтенштајн

Македонската А репрезентација ги започна подготовките за квалификацискиот натпревар против Лихтенштајн кој ќе се одигра на 24 март на гостински терен во Вадуз. Под будното око на селекторот Игор Ангеловски и неговите помошници се одржа првиот тренинг во пресрет на важниот дуел во кој Македонија влегува како фаворит. - Никогаш и никаде нема да бараме алиби иако и пред почетокот на подготовките се ...

⇐ DailyOhridNews ⇒