„Сити Парк Бојс“: За кого се игра кошарката во Македонија?

Навивачката група на кошаркарскиот клуб Работнички се огласи на својата официјална фејсбук страница… „Сити Парк Бојс“ се жалат на одлуките на Македонската кошаркарска федерација во пресрет на саботното дерби на „Градски парк“ во Првата македонска лига во осмото коло сезонава помеѓу Работнички и бранителот на трофејот МЗТ Скопје Аеродром. Во продолжение нивното соопштение: „ЗА КОГО СЕ ИГРА КОШАРКА ...

⇐ DailyСпорт 365 ⇒