Сити се интересира за Бонучи

Бонучи е еден од најдобрите стопери во Европа и сосема очекувано, тој го привлече вниманието на најголемите клубови на Стариот континент. Наводно, Пеп Гвардиола покажал интерес за италијанскиот репрезентативец и сметал дека токму Бонучи ќе ја зацврсти одбраната на екипата на „Граѓаните“ која што имаше доста проблеми оваа сезона. Сепак, Гвардиола нема лесно да дојде до потписот на Бонучи, а ...

⇐ DailyТочка ⇒