Шпанците со големи ѕвезди на ЕП во Полска против Македонија

Младинската репрезентација на Шпанија до 21 година ги одбра фудбалерите за претстојното Европско Првенство во Полска, каде нашите млади надежи ќе имаат тешка задача во групата со Шпанија, Португалија и Србија. Голмани: Кепа Аризабалага (Атлетик Билбао), Пау Лопез (Тотенхем) и Рубен Бланко (Селта) Одбрана: Хектор Белерин (Арсенал), Хозе Луис Гаја (Валенсија), Јесус Ваљехо (Ајнтрахт Франкфурт), ...

⇐ DailyTip ⇒