Серена Вилијамс ќе му се врати на тенисот по породувањето

Американската тенисерка Серена Вилијамс објави дека е во 20. седмица од бременоста и ја изненади јавноста со можноста тоа да биде и конечен крај на нејзината фантастична тениска кариера. Но, таа планира да се врати на тениските терени по породувањето и да продолжи активно да игра тенис на големите турнири. Оваа година таа ќе наполни 36, но, сепак, не планира да замине во тениска пензија. Серена ...

⇐ DailyЕкипа ⇒