Седлоски: Верувам дека можеме до третото коло

Македонскиот фудбалски првак Вардар утре ќе го одигра реванш-натпреварот од второто квалификациско коло за пласман во Лигата на шампионите против Малме.Вардарци имаат позитивен резултат од гостувањето во Шведска каде одиграа 1-1 кој ќе го принуди противникот да игра многу поотворено. Токму тоа ќе биде и шансата за македонскиот шампион да мине во следната рунда од квалификациите.Тренерот Гоце ...

⇐ DailyНова Македонија ⇒