Роналдо го нападна Меси: Не е никаков џентламен

Актуелниот најдобар играч во светот, Кристијано Роналдо го изрази своето негодување од фактот Лионел Меси не му честитал за ниту една од многуте добиени награди во изминативе два месеци. Роналдо беше прогласен за најдобар играч во изборот на ФИФА, а ја освои и „Златната топка“. Меси не се појави на гала свеченоста во Цирих на ФИФА, а Роналдо обвини дека воопшто не добил никаква честитка од ...

⇐ DailySportmedia ⇒