Робен ќе биде казнет за односот кон Анчелоти (ВИДЕО)

Холандскиот интернационалец Арјен Робен имаше жестока реакција кон својот тренер Карло Анчелоти, кој одлучи да го замени пет минути пред крајот на мечот против Борусија Менхенгладбах и да му даде шанса на Ренато Санчез. Холанѓанецот му одбруси на италијанскиот стратег и имаше непрофесионален однос при заминувањето надвор од теренот. Германските медиуми откриваат дека Баерн Минхен сигурно ќе го ...

⇐ DailyЕкипа ⇒