Реал стои на патот на Фенербахче до прва европска круна

Фенербахче оди чекор по чекор, во 2015 играше на Ф4, во 2016 го мина полуфиналето и несреќно загуби во големото финале, па турскиот гигант со право се надева дека годинава конечно ќе стигне до толку посакуваната „премија“ – титулата во Евролигата на фајналфор турнирот што годинава се одржува во Истанбул. Тимот на нашиот Перо Антиќ ќе го игра второто полуфинале на денешната програма, во 20.30 ...

⇐ DailyЕкипа ⇒