Реал го пушта, Родригез не сака да биде најскап играч во светот

Kолумбиецот Хамес Родригез, кој игра малку за европскиот фудбалски првак Реал Мадрид, доби дозвола од шпанскиот тим да ја смени средината, но тој не прифаќа понуда со која ќе стане најскапиот играч во светот според трансферот и платата што ќе ја заработува на годишно ниво. Понудата ја испратил кинескиот тим Хабеи. Реал ја прифатил, но не и Родригез. Според оваа понуда што ја пренесуваат шпанските ...

⇐ DailyДневник ⇒