Реал против Атлетико, Монако со Јувентус во полуфиналето на ЛШ

Во седиштето на Европската фудбалска федерација (УЕФА) во Нион попладнево беа извлечени двојките за полуфиналето во Лигата на шампионите. Првиот полуфинален пар го сочинуваат градските ривали Реал и Атлетико Мадрид. Овие две екипи минатата сезона играа во финалето кога Реал стана европски шампион. Прв во двомечот домаќин ќе биде Реал, а реваншот ќе се игра на стадионот на Ателтико. Во второто ...

⇐ DailyМРТ ⇒