Реал прифати, но Хамес одби да стане најскап фудбалер во историјата!

Шпанските и англиските медиуми откриваат дека пропаднала можноста Хамес Родригез да стане најскап фудбалер во историјата на фудбалот и воедно играч со најголема плата во светот. Имено, кинескиот клуб Хабеи му понудил на Реал Мадрид 110 милиони евра за Хамес Родригез , а на фудбалерот неделна плата од 600.000 евра или повеќе од 30 милиони евра по сезона. „Сан“ открива дека Реал веднаш ја прифатил ...

⇐ DailyТаратур ⇒