Реал би го пуштил Хамес Родригез во Кина за 100 милиони евра, но тој не сака

Колумбискиот интернационалец Хамес Родригез не сака да го напушти „Сантијаго Бернабеу“ оваа зима, иако за него Реал Мадрид доби фантастична понуда од Кина. Клубот Хебеи форчун, чиј тренер е поранешниот тренер на „кралскиот клуб“, Мануел Пелегрини, понуди 100 милиони евра отштета за да го купи одличниот офанзивен играч за врска. Тоа е одлична можност за Реал Мадрид да ги извлече сите вложени пари ...

⇐ DailyЕкипа ⇒