Рамос: Ова е репрезентација, јас прв ќе го гушнам Пике

Првиот собир на шпанската репрезентација пред дуелите со Израел и со Франција воедно е и повод на едно место да се видат заедно бројните ѕвезди на Реал Мадрид и Барселона. Како што се ближи крајот на сезоната така и „војната“ меѓу двата тима станува се поголема, но Серхио Рамос е дециден на ставот дека тоа воопшто нема да се одрази врз игрите и настапите на шпанскиот национален тим. Тој преку ...

⇐ DailyЕкипа ⇒