Ракометното шоу може да започне: Започнува СП во Франција, Македонија во групата Б!

Во Франција започнува СП во ракомет, а во првиот ден од натпреварувањето домаќинот денес ќе игра против Бразил од 20:45 во Нант. Во групата А се наоѓаат Франција, Полска, Бразил, Јапонија, Русија и Норвешка. Во групата Б се наоѓаат Шпанија, Словенија, Македонија, Исланд, Тунис и Ангола. Во групата Ц се наоѓаат Германија, Хрватска, Белорусија, Унгарија, Чиле и Саудиска Арабија. Во групата Д се ...

⇐ DailyExclusive ⇒