Ракометарките против Србија и Шведска во квалификациите за ЕП

Женската ракометна репрезентација на Македонија ги доби противниците преку кои ќе се обиде да избори пласман на Европското првенство (ЕП) во Франција наредната година. Македонските ракометарки немаа среќа во жрепката и за противнички ги добија ракометарките на Србија и Шведска, кои се фаворитки во Групата 3. Четвртата репрезентација која ќе партиципира во оваа група ќе биде победникот од ...

⇐ DailyOhridNews ⇒