Ракомет: Денес стартуваме против Тунис – распоредот на Македонија на СП во Франција

Македонските ракометари во Мец денес ќе го играат првиот натпревар од Б групата на Светското првенство во Франција. Првиот меч кој може да биде и клучен за пласман во нокаут фазата, го играме денес, 12. јануари, четврток против селекцијата на Тунис, потоа следува аутсајдерот Ангола, па доаѓаат посилните предизвици, Словенија, Шпанија и Исланд. Распоредот на натпревари на Македонија на СП во ...

⇐ DailyВистина ⇒