Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

Избраниците на селекторот Лино Червар за противник ќе го имаат Тунис. Дуелот почнува во 17 часот и 45 и ќе се игра во Мец каде ќе се одржуваат сите натпревари од Б групата. На другите две средби од 1.коло во оваа група се среќаваат: Словенија – Ангола (14 часот) и Шпанија – Исланд (20:45 часот). Покрај натпревари од Б групата, денеска во Нант ќе се одиграат и преостанатите два дуела од А групата. ...

⇐ DailyКанал 5 ⇒