Промени на „Стемфорд Бриџ“: Си оди Коста – Челзи со понуда до Рома?

Раџа Наинголан ќе ја напушти Рома во летниот период, пренесуваат италијанските медиуми. Челзи е подготвен да издвои понуда од 40 милиони евра за услугите на белгискиот интернационалец. Воедно од „Стемфорд Бриџ“ би можел да го напушти една од најголемите ѕвезди, Диего Коста. Екипата на Тианџин Кванџин има сериозна намера да му понуди договор на Шпанецот во моментот кога ќе започне кинескиот ...

⇐ DailyСпорт 365 ⇒