Пике ги повика навивачите да престанат да го исвиркуваат Гомеш

Стоперот на Барселона, Жерар Пике ги повика навивачите да престанат да му свират на португалскиот фудбалер за врска Андре Гомеш (23), кој вчера го постигна првиот гол за каталонскиот клуб откако минатото лето пристигна од Валенсија за 35 милиони евра. Гомеш се најде на мета на навивачите на Барса по поразот од 4:0 од ПСЖ во првиот меч од осмина финалето на Лигата на шампионите. Веќе во следниот ...

⇐ DailyКајгана ⇒