Пелагониското дерби во фокусот: На „Могила“ кога се нема друг стадион!

По постојаното одолговлекување на работите околу реконструкцијата на градскиот стадион „Гоце Делчев“ во Прилеп, фудбалерите на Победа и оваа сезона ќе бидат принудени да играат на ‘импровизираниот“ стадион „Могила“ во Прилеп на кој и минатата сезона беа принудно домаќини. Иако е јасно дека „Могила“ не нуди соодветни услови за прволигашки фудбал, овој пат на стартот од новата сезона ќе мора да ...

⇐ DailyЕкипа ⇒