Партизан ја потврди ригорозната казна од страна на УЕФА, но соопшти и еден важен детаљ

Влијателните српски медиуми ова попладне ја пренесоа информацијата дека Партизан е суспендиран осд страрна на УЕФА со тригодишназабрана за играње во Европа, па иако во прво момент ова изгледаше навистина сериознао, од клубот сега излегоа со соопштение кое ги смири фановите на тимот од Белград. Всушност, од клубот потенцираат дека станува збор за условна казна поради неподмирените долгови, но она ...

⇐ DailyТочка ⇒