Пандев посакува во Скопје да дојдат Манчестер јунајтед и Барселона или Јувентус

Kапитенот на македонската репрезентација и фудбалер на италијанска Џенова, Горан Пандев, денеска беше промовиран за амбасадор на Суперкупот на УЕФА, што треба да се одигра на националната арена „Филип Втори“ во Скопје, на 8 август годинава.- Благодарност за укажаната доверба. Ќе ми биде голема чест како Македонец да бидам амбасадор на УЕФА Суперкупот. Знаеме дека ќе играат двата тима победници од ...

⇐ DailyНова Македонија ⇒