Пандев амбасадор на УЕФА за Суперкупот

Горан Пандев, најдобриот македонски фудбалер во изминатата деценија ќе биде амбасадорот на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“. Дуелот во кој за трофејот ќе се борат освојувачот на Лигата на шампионите и победникот во Лига Европа ќе се одигра на 8.август на „Телеком арена“ во Скопје. Како амбасадор на УЕФА Суперкупот Пандев беше претставен во понеделникот на прес- конференција. „Благодарност за ...

⇐ DailyТочка ⇒