Палмарсон го пропушта Светското првенство

Најдобриот ракометар на Исланд, Арон Палмарсон и дефинитивно поради повреда ќе го пропушти Светското првенство во Франција.Најголемата ѕвезда на селекцијата на Исланд, Арон Палмарсон нема да настапи на мундијалот.Средниот бек на Веспрем има повреда на колкот поради која денеска ја напушти селекцијата и се врати во Исланд.Исланѓаните до последен момент се надеваа дека тој ќе може да настапи, но ...

⇐ DailyМКД ⇒