Операција „Франкенштајн“ – да се победи Лихтенштајн (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонската фудбалска репрезентација се собра денеска во Скопје и го одржа првиот тренинг на комплексот во „Куќата на фудбалот“, во пресрет на квалификацискиот натпревар против Лихтенштајхн во Вадуз на 24.март и пријателскиот меч со Белорусија во Скопје четири дена подоцна. Оваа операција ја нарекуваме „Франкенштајн“, затоа што конечно треба да се разбие бариерата на порази во квалификациите, а ...

⇐ DailyЕкипа ⇒