Новите сопственици на Милан нема да бидат дарежливи...

Со доаѓањето на богатите Кинези во Милан, сосема очекувано, навивачите на Милан се надеваа дека во летниот преоден рок на „Сан Сиро“ ќе бидат доведени големи фудбалски имиња. Силвио Берлускони неодамна го продаде Милан, италијанските медиуми пишуваа дека „Росоњерите“ на лето ќе потрошат барем 200 милиони евра на нови засилувања. Меѓутоа, денес италијанските медиуми објавија непријатна вест за ...

⇐ DailyТочка ⇒