Несторовски ја даде првата изјава како капитен на Палермо: Имам само една единствена цел (Видео)

Илија Несторовски во текот на вчерашниот ден го имаше своето деби со капитенската лента на Палермо, но денеска се најде во центарот на вниманието на сицилијанските медиуми поради изјавата која ја даде по уверливата победа на неговиот тим и четирите гола кои ги даде на отвораањето на подготовките. Популарниот Иле од неодамна доби огромна чест да ја носи капитенската трака и воедно да биде лидер на ...

⇐ DailyДерби ⇒