НБА плеј-оф: Спектакуларен пресврт на Кливленд во Индијана (ВИДЕО)

Кливленд ја совлада Индијана на гостувањето со 119:114 и после еден голем пресврт дојде до третата победа во четвртфиналната серија. Бранителите на НБА титулата дојдоа до вредна победа откако на паузата имаа дури 25 поени разлика, но благодарение на фантастичниот ЛеБрон Џејмс дојдоа на чекор од пласман во полуфиналето на Источната конференција. Овојпат „Кралот“ забележа трипл-дабл (41 поен, по 12 ...

⇐ DailyСпорт 365 ⇒