НБА: Мемфис ја намали негатива, а Кливленд ја зголеми предностa (видео)

Кошаркарите на Кливленд се наоѓаат на една победа од пласман во следната рунда во плејофот во НБА лигата, откако во третиот меч од серијата со Индијана славеа со 119-114 и поведоа со 3-0. „Пејсерси“ на полувреме имаа водство од 15 поени, но „коњаницата“ во вториот дел предводена од Леброн Џејмс кој мечот го заврши со 41 кош го сврте резултатот во своја полза и забележа нова вкупно трета победа. ...

⇐ DailyOhridNews ⇒