НБА: Драма во Филаделфија, Кливленд во мала криза! (ВИДЕО)

Шест натпревари во НБА лигата беа одиграни доцна синоќа… Највозбудливо беше на дуелот помеѓу Филаделфија и Њујорк каде што домаќините со звукот на сирената дојдоа до победата. Гостите водеа во текот на целиот меч, имаа дури 10 поени предност на две минути пред крајот, но на крајот го пропуштија триумфот. При 96:97 Сиксерси имаа последен напад кој за нивна среќа беше искористен за победа преку Ти ...

⇐ DailyСпорт 365 ⇒