Најдобриот играч на Исланд го пропушта натпреварот со Македонија

Најгоемата ѕвезда на Исланд, Арон Палмарсон, нема да учествува на Светското првенство во ракомет. Најдобриот исландски ракометар неколку месеци се мачеше со повредата и откако сфати дека не е помината, реши да не ризикува.Селекцијата на Исланд, која ќе биде последен ривал на Македонија во групата Б, ќе биде значително ослабена откако Арон Палмарсон отпадна од комбинација за настап на овој ...

⇐ DailyНова Македонија ⇒