Мурињо објасни зошто никој не може да доминира во Премиер лигата

Трофејниот португалски стратег, Жозе Мурињо објасни зошто ниту една екипа не може да доминира во Премиер лигата, односно тоа да го прави година по година, сезона по сезона. Актуелниот предводник на Манчестер Јунајтед направи споредба со Бундеслигата каде Баерн Минхен четири години по ред триумфира, а во наредните недели се очекува да ја додадe и петтата „ѕвезда“. -Јас дојдов во клуб кој има ...

⇐ DailyТочка ⇒