Мурињо фатен на дело (ФОТО)

Непосредно пред победничкиот гол на Маркус Рашворд, со кој Манчестер јунајтед во продолжението славеше над Андерлехт за пласман во полуфиналето на Лигата на Европа, Жозе Мурињо имаше необичен ритуал покрај аут-линијата. Камерите ја фатија сцената кога менаџерот на Манчестер јунајтед вади мал предмет од џебот го бакнува и повторно го враќа назад. Среќната амајлија на Португалецот личи на мала ...

⇐ DailyРепублика ⇒