McLaren конечно го претстави наследникот на долго ненадминливиот, F1. Отсега најбрзото патничко возило од Вокинг ќе се вика, Speedtail . Пред да ги соопштиме ...
| | веќе видена

Најдобриот македонски ракометар, Кире Лазаров се најде во најдобрата постава во првите две кола од квалификациите за Европското првенство 2020 година. Тоа е ...
| | веќе видена

Во најдобрите пет првенства во Европа досега се одиграни од 11 до 13 рунди, а она што е интересно е што се уште имаме екипи кои се без пораз во првенствата, ...
сите 2 | | | веќе видена

Ниту „Енфилд“, ниту „Олд Трафорд“, ниту „Стенфорд Бриџ“…„Маракана“ на Звезда ја сместија на самиот врв! Фудбалска Европа не беше воодушевена само од ...
| | веќе видена

Неколку навивачи на Партизан биле уапсени на една од најпрометните улици во српската престолнина, „Страхињича бана".Според неофицијалните информации, станува ...
сите 2 | | | веќе видена

Двете заедно со Унгарката Черновицки застанаа на победничкото постоље додека се интонираше косовската химна. Оваа вест од спортот не би била многу значајна , ...
| | веќе видена

Македонскиот репрезентативец, Стојан Ѓуроски продолжи со своите извонредни партии во дресот на Уеска и на пресметката со Паленсија. Нашиот крилен центар беше ...
сите 2 | | | веќе видена

next