Канело Алварез му го нанесе првиот пораз во професионалната кариер на Генади Головкин, победувајќи го за шампионските појаси во средна категорија во верзиите ...
сите 2 | | | веќе видена

Бугарскиот аматерски клуб, Атлетик Куклен го направи најголемиот успех во својата историја, откако се пласираше во 1/16 финалето на Купот на Бугарија, каде што ...
| | веќе видена

Една од најголемите кошаркарски легенди од поранешна Југослација, Дино Раѓа беше примен во „Куќата на славните” во „класата 2018″, која е 13.по ред и која се ...
| | веќе видена

Иако претходно беше објавено дека светската премиера на најголемиот SUV модел на баварскиот производител ќе биде одржана кон крајот на ноември, сепак “X7” на ...
сите 2 | | | веќе видена

Фудбалерот на Тотенхем, Сон Хеунг-Мин во изминатиов период беше актуелен со својот настап на Азиските игри, односно тој благодарение на триумфот на Јужна ...
| | веќе видена

Со оглед на катастрофалниот Мундијал, „само уште ова им требаше“… Фудбалската репрезентација на Аргентина е обвинета за шверц при преминото на границата после ...
| | веќе видена

next