Дваесет и деветгодишниот Британец Ник Батер, ултрамарaтонец, истражувач и авантурист лани, го започнал предизвикот „Трчајќи го светот 196“ (Running the World ...
| | веќе видена

Риека и Хајдук одиграа без голови. Тоа беше трет натпревар кој заврши нерешено во оваа сезона, по двата претходни кои завршија 1:1. За Риека последните мигови ...
сите 2 | | | веќе видена

По феномоменалното прво полувреме, Вардар одигра катастрофално против Веспрем во второто полувреме и загуби со 27:29, но и да победеше, натпреварот сепак ќе се ...
сите 3 | | | веќе видена

Вчерашниот тренинг на Баерн Минхен завршил драматично откако младиот 19-годишен голман на клубот, Рон-Торбен Хофман остана без свест откако со топка беше ...
сите 3 | | | веќе видена

Двајцата македонски претставници на Европскиот олимписки фестивал за млади (ЕИОФ), Никола Петковски и Анамарија Зафировска имаа скромен настап во Сараево. ...
| | веќе видена

Раководството на НБА-лигата парично го казни центарот на Филаделфија, Џоел Ембид со 25 илјади долари поради непрестијни зборови упатени кон судии.Ембид си ...
сите 8 | | | веќе видена

next