Младинците се неуморни, вечерва ќе одржат тренинг

По долгиот пат од речиси осум часа, нашата младинска репрезентација пристигна во Алжир. Избраниците на селекторот, Илија Темелковски дури два и пол часа заглавиле на пасошока контрола за влез во оваа земја. По краткиот одмор, „црвено-жолтите“ во 21 часот ќе го одржат единствениот тренинг пред утрешниот меч против селекцијата на Русија во рамките на првото коло на Мундијалот. Нашата репрезентација ...

⇐ DailySportmedia ⇒