Минималец на Саутемптон против Ливерпул

Саутемптон стекна минимална предност над Ливерпул по првиот полуфинален натпревар во Лига купот. Натпреварот на Сент Мерис го реши Нејтан Редмонд во 20.минута, на кој му претходеше грешката на Клаван и асистенцијата на Џеј Родригез. Редмонд пред постигнувањето на голот на реалзира убава шанса, а истиот играч пропушти уште две големи шанси, по една во првото и второт полувреме. Ливерпул од потежок ...

⇐ DailyТочка ⇒