Милан нуди 40 милиони евра за Ренато Санчез

По ангажманот на Леонардо Бонучи, во тимот на Милан продолжува со активностите на фудбалскиот пазар. Италијанските медиуми објавија дека „росонерите“ испратиле официјална понуда до Баерн за Ренато Санчес. Милан нуди 40 милиони евра плус 20 милиони евра бонуси за фудбалерот. Младиот Португалец минатата сезона не се изнаигра во германскиот првак и затоа е можно да ја промени средината со цел да ...

⇐ DailyКурир ⇒