Мечот кој може да го одлучи шампионот на Шпанија: Одреден е датумот и времето за „Ел Класико` пресметката на „Бернабеу`

Реал Мадрид и Барселона водат голема битка за титулата во шпанскиот шампионат со тоа што засега предноста ја имаат „кралевите“ кои имаа плус два во однос на лутиот ривал и еден заостанат меч на гостински терен против Селта Виго. Меѓутоа без разлика на ова одлучувачки во борбата за пехарот може да биде нивната втора меѓусебна пресметка на „Сантијаго Бернабеу“ за која веќе се знае точниот датум и ...

⇐ DailyТочка ⇒