Манчестер Јунајтед ја „доби“ Селта, Ајакс со Лион

Најголемиот фаворит за освојување на Лигата на Европа, Манчестер јунајтед го доби шпанскиот тим Селта Виго за полуфинален противник во ова натпреварување. Англискиот гигант, кој целосно се насочи кон ЛЕ ќе има незгодна задача, но, важи за апсолутен фаворит, особено поради фактот што реваншот се игра во Манчестер. Далеку поинтересен и понеизвесен ќе биде вториот двомеч меѓу Ајакс и Лион. ...

⇐ DailySportmedia ⇒